Novinky

Na podzim tohoto roku, patrně někdy v říjnu-listopadu, chceme pozvat některého s biskupů, aby v naší farnosti udělil svátost biřmování.

Divadelní představení spolku Zbraslavské pašije v sobotu 20. 4. od 14:30 se pro nepříznivou předpověď počasí překládá do interiéru kostela sv. Jakuba.

V neděli 21. dubna v 9:30 odslouží mši svatou generální vikář a pomocný biskup pražský Mons. Zdenek Wasserbauer, aby také požehnal nedávno instalované varhany. Zveme na tuto slavnost všechny farníky a příznivce dolnobřežanské kaple!

S radostí sdělujeme naší farní veřejnosti, že se podařilo sehnat do kaple sv. Máří Magdaleny varhany, které nahradí málo vyhovující a navíc pouze zapůjčený malý pozitivek. Varhany byly přivezeny z Holandska, kde přestaly sloužit díky zrušení bohoslužebného místa. Rok výroby 1965, jsou ve velmi dobrém stavu i díky varhanáři Janu Gregorovi ze...

Nejdůležitější svátky liturgického roku se blíží; pořad bohoslužeb ve zbraslavské farnosti k nalezení v přiloženém souboru. Obřady Zeleného čtvrtku a Velkého pátku budou ve farnosti dvoje, Veliká noc vzkříšení letos pouze na Zbraslavi.

v PS Parlamentu ČR se blíží hlasování o tzv. manželství pro všechny. Návrh zákona již prošel bez velké pozornosti druhým čtením.

... a to už od 7. února. Mše svatá vždy od 18:15, před ní společná modlitba růžence. V době svatopostní bude následovat pobožnost křížové cesty, v dubnu společné nešpory a v květnu májové mariánské pobožosti.

Smíšený pěvecký sbor Coro di Aula Regia, který sdružuje zpěváky ze Zbraslavi, Radotína a okolí, hledá do svých řad nové zájemce o sborový zpěv, jak do ženských, tak především mužských hlasů. (Znalost čtení not není podmínkou.) Zájemci se mohou obracet na sbormistryni Janu Petráškovou, tel. 605 784 450.